fbpx

Zajęcia

Mindfullness

Kategoria
Zajęcia kreatywne
Instructor
admin
0 Reviews

Opis kursu

W dzisiejszym zabieganym świecie dzieci zdają się być przebodźcowane już od pierwszych dni życia. Wszechobecny pęd i presja to pojęcia, które często towarzyszą ich rozwojowi już od szkolnych lat…dzieci mają za dużo obowiazkow, zmuszamy je by potrafiły wysiedzieć 45 minut bez przerwy a gdy niektóre z nich tego nie potrafią, nieżadko nazywa się je „niegrzecznymi”.

Po lekcjach, które skutecznie pozbawiają dzieciństwa nasze pociechy uczą się jeszcze matematyki, polskiego, gry na gitarze czy startują w zawodach sportowych.

Remedium na te problemy zdaje się być nauka uważności, która w Holandii czy Wielkiej Brytanii została wprowadzona jako przedmiot dodatkowy w każdej szkole. Również wiele badań naukowych potwierdza skuteczność Mindfulness nie tylko w radzeniu sobie z depresją, podwyższonym napięciem, stresem pourazowym, ale również w szkolnictwie i edukacji.

Dzięki praktyce uważności, już od najmłodszych lat dzieci:

  • zrozumieją rolę swoich uczuć i emocji, również tych „niewygodnych”
  • będą rozwijać w sobie empatię, zrozumienie dla siebie oraz dla otoczenia
  • nauczą się bezprzemocowej i pełnej współczucia komunikacji
  • zdobędą wiedzę o tym jak się relaksować, wyciszać i odpoczywać
  • nauczą się uważnie jeść, słuchać i chodzić
  • dowiedzą się jak poszczególne odczucia z ciała wpływają na emocje i odwrotnie
  • będą umiały w konstruktywny i uprzejmy sposób stawiać granice oraz mówić o swoich potrzebach

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat oraz 11-13 lat. Zajęcia trwają 45 minut i odbywają się w kameralnych grupach (do 10 osób)

Zajęcia prowadzi Natalia Lipecka – absolwentka arteterapi na Warszawskim APSIe. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując u przedszkolu integracyjnym Marii Montessori „Zielony latawiec”, gdzie byłam terapeutą cieniem zarówno w grupie maluszków jak i starszych dzieci. Od 3 lat jestem związana z Akademią Mindfulness gdzie odbyła kursy: Mindfulness dla nauczycieli ( zgodny z dot.b fundamenty), MBCT, szkolenie certyfikujące programu AmdM.  W swojej pracy bazuje również na technikach arteterapeutycznych, NVC, empatycznej komunikacji i elementach terapii tańcem i ruchem

About Instructor

  • admin