fbpx

Zajęcia

MANDALE 7-12 LAT

Kategoria
Zajęcia kreatywne
Instructor
admin
0 Reviews

Opis kursu

Praca z mandalą wywiera bardzo korzystny wpływ na edukację. Pobudza i rozwija twórcze myślenie, które jest podstawą kreatywnej edukacji.

Do pracy twórczej wykorzystuje się, oprócz pisaków i kredek, także plastelinę, ryż, wycinki gazet, kolorowy papier i farby. Niektórzy także haftują i rzeźbią. Należy jednak pamiętać, że praca nad mandalą powinna odbywać się w ciszy i skupieniu, można włączyć spokojną lub powiązaną z tematem rysunku muzykę.

Technika mandali uspokaja i wycisza, ułatwia koncentrację, prowadzi do wytrwałości i konsekwencji w działaniu, sprzyja wewnętrznej integracji. Z drugiej strony zauważono wzrost aktywności dzieci nieśmiałych, biernych, poprzez radość tworzenia otwierają się, stają się odważniejsze i bardziej komunikatywne w stosunku do rówieśników. Należy dodać, że specyficzna atmosfera, jaka wytwarza się podczas malowania, łagodzi napięcia, nieporozumienia i agresję wśród dzieci. I wreszcie, rysowanie mandali to dobra okazja do poznania warsztatu plastycznego, kształcenia zdolności manualnych i techniki rysunku, ćwiczy motorykę dłoni najmłodszych uczniów, uczy jak dobierać kolory, kształty, typ kreski, pozwala na wypracowanie własnego stylu.

Zajęcia z rysowania mandali będące treningiem relaksacyjnym z elementami arteterapii oparte na hinduskim motywie mandali. Każde zajęcia rozpoczynają się od kilkuminutowym skupieniu uwagi, a następnie pogłębieniu go w trakcie pracy nad kreowaniem wzoru. Podczas zajęć uczestnicy będą pracowali różnymi technikami rozpoczynając od działania na gotowych bazach stopniowo przechodząc do tworzenia własnych kompozycji.

ZAPISY ONLINE

About Instructor

  • admin