fbpx

Zajęcia

DEFENDO 11+

Kategoria
Zajęcia ruchowe
Instructor
admin
0 Reviews

Opis kursu

Międzynarodowa grupa ekspertów do spraw bezpieczeństwa osobistego opracowała unikalny program szkoleniowy przeznaczony specjalnie dla dzieci – SAFE KID. Program ten stworzono we współpracy z funkcjonariuszami policji, pedagogami oraz instruktorami Krav Maga i Defendo.

SAFE KID jest przeznaczony dla dzieci w wieku mniej więcej od 5 do 10 lat. Niewielkie odstępstwa od tego podziału wiekowego są możliwe, ponieważ rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny każdego dziecka przebiega we własnym tempie.

Zalety programu SAFE KID:

 • materiał szkoleniowy stworzony przez ekspertów samoobrony, funkcjonariuszy policji i pedagogów
 • elementy samoobrony oparte są o techniki i taktykę KRAV MAGA i DEFENDO
 • zapewnia odpowiedni rozwój psychofizyczny dziecka
 • łączy bezpieczny trening, aktywny ruch z niezapomnianą zabawą i pożyteczną nauką

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na zajęcia SAFE KID?

Współczesny tryb życia spowodował, że dzieci podobnie do dorosłych znacznie mniej się ruszają. Siedzący tryb życia nie jest już tylko chorobą zawodową, lecz wkradł się również do naszej codzienności. Dzieci coraz większą część dnia spędzają przed telewizorem, komputerem lub siedząc w samochodzie i innych środkach transportu. Natura zaprogramowała pragnienie ruchu w naszych umysłach, natomiast w zderzeniu ze współczesną cywilizacją ten „program” jest coraz bardziej zagłuszany.

Dlatego dla prawidłowego rozwoju ciała najmłodszych aktywny ruch jest niezbędny. Nauka odpowiedniej koordynacji, zgranie poszczególnych partii mięśni stanowi podstawę zdrowego rozwoju mózgu i całego ciała. Od tysięcy lat sprawność fizyczna, siła, szybkość i kondycja są niezbędnymi elementami przetrwania człowieka, które stopniowo należy kształtować już od urodzenia.

W dzisiejszych czasach nasz mózg jest bez przerwy bombardowany olbrzymią ilością informacji w tym samym czasie. Dla umysłu dziecka stan ciągłego rozproszenia powoduje, że może mieć trudności ze skupieniem swojej uwagi na jednej czynności (koncentrację też należy ćwiczyć).

Korzyści dla dzieci wynikające z programu SAFE KID

 • na treningach drogą gier i zabaw uczymy dzieci podstaw samoobrony (bezpieczne pady, wstawania, rozpoznanie zagrożeń, odparcie ataków / obrony i kontrataki)
 • mali adepci nauczą się podstawowych procedur bezpieczeństwa życia codziennego (zachowanie w kontakcie z osobami obcymi,
 • podejmowanie decyzji w sytuacjach zagrożenia, alarmowe numery telefoniczne itp.)
 • dynamiczne ćwiczenia ogólnorozwojowe kształtują siłę, kondycję, sprawność fizyczną, szybkość i równowagę.
 • na zajęciach dzieci uczą się dyscypliny i skupienia uwagi na danej czynności.
 • zajęcia powodują, iż dzieci stają się bardziej pewne siebie, uczą się współpracy poprzez ćwiczenia w parach i grupach.

ZAPISY ONLINE

About Instructor

 • admin